Autor Subiect: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016  (Citit de 32723 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« : Sâmbătă, 06 Februarie 2016, 18:52 »
Tarif: 190 RON/ persoana - cazare in camera DBL
Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/pentru-cei-noi-si-cei-cu-mai-putin-curaj-scroviste-1920-martie-2016/
Check in: 19.03 2016
Check out:   20.03 2016
Cazare: 1 noapte la Casa Enache Scrovistea DC179 214, B?lteni (30 km de Bucuresti)
Servicii incluse:
• cazare 1 noapte, mic dejun tip bufet inclus
• cina
• entertainment
• insotitor de grup
Servicii care nu intra in tarif:
• transport pana la destinatie
• bauturi
Locuri disponibile: 32. Rezervari in ordinea inscrierii.
Fiind foarte aproape de Bucuresti nu cred ca face sens sa ne gadim la inchiriere de mijloc de transport. O sa se posteze aici pe forum disponibilitatea celor care se deplaseaza cu masini pana acolo si se vor imparti costurile. Daca nu reusim un astfel de grupaj pt toata lumea, o sa gasim o varianta mai ieftina de transport. Nu va faceti probleme din acest punct de vedere, sa fie ultimul lucru la care trebuie sa va ganditi.
Program:
sambata 19 martie
ora 10.00 - ne intalnim la locatie
- plimbare pe malul lacului Scrovistea
- vizitare schit Balteni (monument UNESCO cu o istorie legata de moartea lui Vlad Tepes)
- daca optinem aprobare RAPPS poate vedem si Palatul Scrovistea
14.00 check in
14.00 - 16.00 Cine doreste poate servi contracost la locatie un pranz usor, ciorba, fel de baza, ce doreste
17.00 ne intalnim cu totii jos in local si incepem programul, Totul va fi gandit in asa fel incat sa fie atractiv si interactiv. O sa ma ajute si cativa vechi, nu o sa fiu...singur!  :)
19.00 - cina
21.00 Party - eu am sa fiu si entertainer si DJ
Duminica 20 martie
9.00 Mic dejun
10 - 13.00 un program outdoor dar care evident depinde de vreme. Sper sa fie frumos, sa ne putem bucura de raze de soare primavaratic...
O sa avem si un invitat de genul serilor de poveste...
Cine doreste poate servi pranzul iar in jur de 16.00...spargem gasca!  :)
Precizari: Este o actiune pe care o organizez special pentru cei din Bucuresti care inca nu au avut ocazia, curajul, posibilitatea de a participa la vreun eveniment sau excursie de-a noastra. Vin special din Sibiu, sa incurajez lumea sa faca pasul spre offline, sa se cunoasca cu ceilalati, sa comunice, sa socializeze. Am ales locatia la recomandarea cuiva de aici din SC si cand am vazut-o mi-am dat seama ca ceva mai potrivit nici nu se putea.
Deci incarcati-va cu curaj, pt ca va spun - nu aveti de ce va teme, sunteti aici persoane cu profil peste mediu, cu o educatie care va da o usurinta in a socializa si relationa. Nimic nu va fi artificial pregatit, eu incerc sa folosesc doar parghii naturale si lucruri comode...Va veti simti imediat ca intr-un cerc de prieteni!
Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro.  In urma transmiterii intentiei de participare o sa primiti un mesaj automat de la agentia Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Email-ul contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. Am rugamintea sa raspundeti Email-ului transmis de agentie sau prin plata avansului sau simplu "a fost doar o intentie de participare si m-am razgandit".La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe topicul deschis pe forum: ……………….O sa gasiti acolo detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.




















Offline PYN

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #1 : Duminică, 07 Februarie 2016, 14:42 »
Multumesc pt initiativa cu Scrovistea, care vine in intampinarea noastra, a celor noi, si care ne usureaza accesul la grupul vostru
Eu m-am inscris deja si abia astept sa va cunosc :smitten:
Va salut cu drag pe toti! :giggle:

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #2 : Duminică, 07 Februarie 2016, 22:52 »
Bine ai venit PYN!Sper ca vor fi si multi altii din Bucuresti care sa aiba curajul (sau sa riste macar o data :)) sa vina in aceasta actiune pentru a ne cunoaste... chiar suntem un grup fain care descopera lucruri/locuri/experiente noi si stie la fel de bine sa petreaca
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline simonas

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #3 : Miercuri, 10 Februarie 2016, 11:45 »
Si eu am curaj  :thumbup:  M-am inscris si eu.
Chiar ma gandeam ca intalnirile pentru noii intrati in grup sunt cam departe, abia in toamna si nu apuc sa va cunosc inainte de a iesi intr-o excursie in grup. Dar, iata ca ati venit cu acesta actiune!  :applause:
Deja imi place de voi!!! (sper sa fie valabila si reciproca)
Pe curand  :)

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #4 : Miercuri, 10 Februarie 2016, 11:58 »
Simona bine ai venit! Pentru tine şi alţii noi care aşteaptă o anumită ocazie pentru a intra în grup, să ştiţi că orice acţiune este potrivită. De fapt, la toate acţiunile la care am participat de anul trecut încoace (eu am spart gheaţa la carnavalul din martie) au fost persoane care veneau pentru prima dată. De exemplu, la Paşi în zapadă au fost chiar mulţi "boboci" şi s-au simţit foarte bine. Faptul că cineva participă la mai multe acţiuni nu trebuie să intitimedeze, dimpotrivă, pe mine m-au ajutat mult cei "vechi" să mă integrez   :flori: Dacă ai starea potrivită, totul este mult mai uşor.

Offline simonas

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #5 : Miercuri, 10 Februarie 2016, 12:28 »
Sigur ca as fi mers in excursiile SC si fara aceasta "initiere" de la scroviste  :), dar chiar a picat bine pentru mine. Eu prefer un demaraj usor, in loc sa ma arunc direct in actiune ..... ca sa zic asa...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #6 : Miercuri, 10 Februarie 2016, 14:12 »
Eu iti raspundeam pe Madeira, fara sa vad ca o sa ne cunoastem curand. O hotarare foarte buna - intai sa intri in atmosfera...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #7 : Miercuri, 10 Februarie 2016, 14:23 »
Ce rugaminte am acum la cei vechi: sunt foarte bineveniti cei care s-au inscris pana acum, dar lasati va rog in continuare locurile libere pentru cei noi. Pentru voi pregatesc o petrecere mai sui, in aceiasi locatie, dar ceva mai incolo...Daca ati vazut pozele poate ati inteles cam ce vreau!  ::) :)

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #8 : Miercuri, 10 Februarie 2016, 15:55 »
Pool party ?  :oops: :strambatura:   8) 8) 8)
 
cum spui tu... nu uitati sa va aduceti costumele de baie!! :))
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline simonas

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #9 : Sâmbătă, 13 Februarie 2016, 13:19 »
Da, da, voi astia mai vechi care va laudati ca va luati costumele de baie....
Misona, ca sa mori de necaz, te anunt ca il voi lua si eu. Chiar daca e luna martie si e piscina exterioara, o sa-l port sub pulover... si geaca... si ghete... si umbrela daca e cazul   :yeah:

Offline cristinatabarca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #10 : Duminică, 14 Februarie 2016, 11:00 »
hello.
sunt din brasov, mi-am luat inima in dinti azzi si m-am inscris pe singlescamp AZI!
am o intrebare: nefiind din bucuresti, pot sa particip la intalnirea ce se org. la scroviste?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #11 : Duminică, 14 Februarie 2016, 12:20 »
Bineinteles ca te poti inscrie si participa la actiunea de la Scrovistea. Nu e dedicata exclusiv celor din Bucuresti, este doar la indemana lor.

Offline J_LO

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #12 : Duminică, 14 Februarie 2016, 22:17 »
Buna. Suntem doua fete din Bucuresti si nu avem transport. Stim ca despre transport se va vorbi aici pe forum cel mai probabil in martie, mai aproape de plecare, vom incera si noi sa ne aranjam cat de cat ceva pana atunci, dar slabe sanse. Am zis totusi sa facem cunoscut din timp. Multumesc

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #13 : Luni, 15 Februarie 2016, 11:00 »
Buna J_LO si bine ai venit!
Stai linistita, sigur se va rezolva cu transportul pana la locatie.
Probabil ca mai aproape de eveniment o sa deschidem o lista cu cei care nu au transport si vor fi contactati de cei care au locuri libere in masina
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline J_LO

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: O iesire pentru cei noi....Scroviste 19/20 martie 2016
« Răspuns #14 : Marți, 16 Februarie 2016, 23:01 »
As prefera sa fie transport organizat de agentie, nu grupaje pe masini.
Exista tren care pleaca din Bucuresti Nord la 9.40 si ajunge in Scrovistea hc la 10.11. Am citit pe net ca de la gara si pana la locatie sunt 2.5 km de mers pe jos, dar drum pe langa o padure. Gigi, crezi ca ai putea da o fuga cu masina pana la gara sa ne preiei de la tren? Multumesc